pytania?

Dla kogo ten wyjazd?

Dla każdego. Serio. Uczestnikami mogą być miłośnicy jazdy na rowerze oraz turyści nie jeżdżący na rowerze na co dzień, zainteresowani poznaniem nowych, fajnych miejsc na Węgrzech, w Polsce i na Słowacji. Wyjazd jest okazją do poznania i kibicowania zawodnikom Karpackiego Wyścigu Kurierów, jednego z największych wyścigów dla kolarzy młodzieżowych na świecie.

Jaki rower?

Wszystkie trasy poprowadzono po utwardzonych nawierzchniach. Trasa nadaje się bardziej dla roweru gravelowego i trekkingowego, niż szosowego. Przed wyjazdem zalecamy zrobić przegląd roweru, aby uniknąć potencjalnych awarii na trasie. Po wcześniejszym zgłoszeniu istnieje możliwość wypożyczenia roweru wspomaganego elektrycznie.

Co ze sobą zabrać?

Uczestnicy powinni zabrać kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę, zapięcie do roweru. Obowiązkowo należy zabrać kask i oświetlenie roweru, odzież umożliwiającą podróż w zmiennej temperaturze.

Ponadto wszyscy uczestnicy powinni zabrać ze sobą  dowód osobisty lub paszport.

Ponieważ podróżujemy busem o ograniczonej ładowności każdy z uczestników ma możliwość zabrania 1 sztuki bagażu o wymiarach nie przekraczających 55 x 40 x 25 cm i wadze nie przekraczającej 15 kg + ew. rower.

Jak przygotować rower do transportu?

Rowery przewożone będą samochodem. Zalecamy odkręcenie elementów mogących ulec uszkodzeniu, jak np. oświetlenie, lusterka, błotniki itp. W przypadku oderwania w/w elementów nie będziemy mogli pokryć kosztów ich naprawy.

Czy wyjazd rowerowy nie jest ponad moje siły?

Na pewno sobie poradzisz. Trasy wyznaczono tak, aby były do pokonania przez uczestników o prawie każdej kondycji fizycznej. Niektóre odcinki mogą wystąpić w wariantach dla początkujących i weteranów. Oczywiście nie zaszkodzi popracować trochę nad formą wcześniej, ale wyjazd ma być przede wszystkim przyjemnością, nie będzie wiązać się więc z wyczynem.